1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Gazdi! Az ivartalanítás kandúrok esetében is számos előnnyel jár, a beavatkozás nem befolyásolja az állat későbbi növekedését, fejlődését.
Kedves Gazdi! Valószínűleg allergiás eredetű a probléma, de egyértelműen csak bőrgyógyászati vizsgálat mondhatja ki a diagnózist. És szerintem a kutyus eléggé szenved emiatt. Tehát sok az a két hét! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Nem történt vele valami? A félelem jele: farkát lehajtja, lába közé behajtja. Ilyen neki? Érdemes lenne megmutatni állatorvosnak.
Mutassák meg a kutyát egy másik állatorvosnak is!
A táp jó, de már kapja a felnőttnek valót inkább. Eleinte keverje a régi tápjával, nehogy a hirtelen változtatás megzavarja az emésztését!