1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Sok lenne egy anyának két alom. A mesterséges táplálást javaslom. Nyúl nevelése és a mesterséges táplálása
Szia! A nyulaknál nem jó ha egy ketrecben vannak az állatok. Ez a közérzetüknek sem tesz jót. A nyulaknál az anya a főnök ő az alfa egyed. Valószínű egy ketrecben folyamatosan építik a rangsort sikertelenül. Ha pároztatni szeretnéd őket akkor csak magára a párzásra tedd össze őket, de egyébként legyenek külön. Leterheli ez az anyát nagyon. A két ketrec lehet egymás mellett, de az hogy egy helyen vannak okozhatja az anya "leromlását". A nyúl viselkedése: játék, agresszió, viselkedési zavarok Hogyan kommunikálnak a nyulak?
Mindenképpen a műtétet javasolnám. Könnyen sérülhet, vagy a kutyus fogja rágni...
Kedves Dániel! Nem tartom valószínűneg a szürke hályogot, de ezt az orvosnak testközelből kéne látnia. Azonban a huzat vagy akár egy szúrás is okozhat ilyet. Néha a széna vagy a szalma is megszúrhatja a szemgödröt és begyulladhat. Mindenképpen meg kéne nézetni állatorovssal, de addig is nyugodtan kamillateás vattával mosogassad a szemét. Az fertőtlenít és gyulladást is csökkent. A huzatra is figyeljetek a melegben nehezen érzékeljük a huzatot viszont a nyuszik nagyon érzékenyek rá. Könnyen okozhat gyulladást az is.
Kedves Kérdező! Tudni kellene mekkora a kutyus és mennyit evett meg a golyókból. Elméletileg nem mérgezőek,de ha a kutyán bármilyen székletürítési problémát lát,forduljon állatorvoshoz. Dr.Puskás Gábor