1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Valószínűleg valamilyen daganatos elváltozás, de ezt pontosabban csak akkor lehet megmondani, ha állatorvos kollégának is megmutatja... Daganatos betegségek szelíd (nem mérgező) gyógykezelése Kutyáknál előforduló heredaganatok Daganatos a kutyám! Mit tegyek?
Legegyszerűbb szólni az állatorvosnak, aki elküldi a laborba Vásárolhatók különböző tesztek is, ami otthon is elvégezhető
Kedves Kérdező! Sajnos rossz jel,hogy a vízben alszik.Keressen fel állatorvost. Ellenőrizze a hőmérsékletet,takarmányát a teknősnek. Dr.Puskás Gábor Teknős elsősegély Teknősök rejtett bajai: mikor rohanjunk orvoshoz?
Kedves Tulajdonos! A leírt tünetek alapján valóban a macskák odontoclast-sejtes fogfelszívódásáról, azaz a FORL nevű kórképről lehet szó. Ez a betegség mindenképpen és mielőbbi állatorvosi ellátást igényel, a cica fogait valószínűleg el kell távolítani (ezzel egyébként ugyanúgy teljes életet tudnak élni, csak a táp minőségén kell változtatni). Addig is fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő gyógyszer adása szükséges lenne (javasolnám a Meloxidyl szuszpenziót, ez egy vényköteles nem-szteroid, szájon keresztül adható non-szteroid gyulladáscsökkentő szuszpenzió). Javasolnám, hogy vegye fel a kapcsolatot esetleg állatvédő szervezetekkel, amennyiben valóban a pénzhiány az egyetlen gátja a macska ellátásának.
A sertés hús csak minimum 30 perc sütés, főzés után ajánlott! A jutalomfalatomat lehetőleg valamihez kötve adja. Számítsak bele a napi étkezésbe, ha gyakran kapja a kutya.! Hogyan készítsünk kutyánknak gyorsan és könnyedén jutalomfalatokat? Jutalomfalat: mennyit kaphat a kutya?