1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Kérdező! A sebnek már régen gyógyultnak kellene lenni.Keressen fel olyan rendelőt ahol sebészeti megoldást is tudnak adni.Feltétlenül antibiotikumos kezelésre van szükség.Ne késlskedjen,nehogy súlyosbodjon a cica állapota. Dr.Puskás Gábor Már nem elég az alábbi megoldás: A macskasérülések kezelése - népi gyógymóddal
Egy 6 hónapos labrador kutyának ilyen tünetekkel sokféle baja (problémája) lehet. Nem érdemes ezek között találgatni, hanem sokkal inkább célszerű lenne megvizsgáltatni egy jó ortopédus állatorvossal. (Itt találhatnak ilyet: www.kisallatortopedia.hu) Vizsgálat nélkül gyógyszert sem javasolnék, semmilyet. Tessék elvinni állatorvoshoz, aki majd megvizsgálja, ha kell, készít pl. Rtg felvételt, stb. és megmondja mit kell tenni. Mit kell tudnod a kutya csípőízületi diszpláziájáról?
Az a probléma, ami miatt nem tudott pisilni, egy elég gyakori gond az ivartalanított kandúroknál, főleg akkor, ha sok száraztápot is esznek. Ez valóban sok-sok gondot, néha akut vizelési szüneteket okozhat. Ami utána történt és ami most a gondjuk, egy egészen más jellegű bajnak tűnik. Nem tudom, mert nem írta, hogy a kezelés alatt katéterezték-e például? Ez önmagában is okozhat átmenetileg visszatartási gondokat. Az sem mindegy, hogy milyen gyógyszereket kap jelenleg, ugyanis ha a gyulladáscsökkentő pl. szteroid tartalmú, ez jelentős szomjúság növelő hatású, aminek sok vizelet képződés a következménye. Mindenképpen indokolt tehát a cica újabb alapos vizsgálata a jelenlegi bajok okának tisztázása érdekében. Abban nehéz tanácsot adni, hogy hová vigye. Ez alapvetően bizalom kérdése. Ha már nem bízik azokban akik eddig kezelték, akkor lehet jobb, ha máshoz viszi el. Arra azonban ne számítson, hogy ez a mostani vizsgálat/kezelés költségekben sokkal kevesebb lenne, ez sajnos egy ilyen jellegű állapot, erre hosszútávon sokat lehet majd költeni. A macskák vizeletürítési problémái Hogyan gyógyítsuk kedvenceink vizeletkiválasztó és elvezető rendszerének betegségeit? Ivartalanított kandúr húgyúti probléma
Szia! Sürgősen vidd állatorvoshoz , mert túlhordásról van szó. És lehet hogy már nem élnek a magzatok. A nyuszinál pár nap is számít, mivel a 29 nap még koraszülés de a 32. nap után már túlhordásról beszélünk. Oxitocin injekcióval el tudja indítani az ellést.
Javaslom hogy végeztessenek egy vérvételt és a levett vért vizsgáltassák meg egy állatorvosi laboratóriumban. Vérképet, általános biokémiai vizsgálatot és pajzsmirigy hormon szintet kellene mérni. Kondícióromlás, lesoványodás, anémia