1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Emese! A fotó alapján sajnos valóban daganatnak tűnik, melyet azonban diagnosztizálni csak a megfelelő állatorvosi vizsgálatok elvégzésével lehetséges, a szóba jöhető kezelés is ezek függvénye. Egy csaknem öt éves süni már valóban idősnek számít, már szép kort megért. Amit mindenképp megtehetsz érte az az, hogy igyekszel a táplálkozását megkönnyíteni puha és pépes eledelek adásával. Amennyire a fotón kivehető, fogai is hiányoznak már, ami nem meglepő ebben a korban. Minden este áztass be neki forró vízbe egy adag száraz macska/kutyatápot, majd, ha megszívta magát vízzel és felpuhult, öntsd le a maradék vizet és így add a tápot a süninek. Minden este készítsd el frissen. Kínáld többféle puha eleséggel: tojásrántotta (fűszer nélkül), lisztkukac, viaszmoly-lárva, sütőtök, alutasakos vagy alutálkás minőségi nedves cicaeledel, apróra vágott vagy turmixolt vagy darált főtt hús, hal. Akkor is próbáld meg, ha ezeket korábban nem ette meg.Ha pedig csak pépeset-folyékonyat tudna enni, akkor a vízzel felhígított Hill's A/D gyógytápot vagy a vízzel tejszín sűrűségűre kikevert Royal Canin Convalescence Support Instant Diet port ajánlom (ezeket állatpatikában lehet beszerezni), plusz bébiételeket pl. sütőtök csirkehússal.
Nehéz így megmondani, előfordulhat hogy vedlés közben megkarmolta a szemét. Ha nem javul vagy váladékozni kezd nézesse meg állatorvossal. Mire figyelj, ha vedlik a hüllőd?
Kedves Kérdező! A tömör tapintat,fájdalom nélkül mindenkép vizsgálatra szorul.Keresse fel állatorvosát ahol kivizsgálják az elváltozást. Dr.Puskás Gábor
Sajnos kevés az információ a megfelelő szintű tanácsadáshoz.Fontos lenne tudni hogy mit eszik a kutya házi kosztot vagy tápot,ha tápot akkor milyet?A hányás és hasmenés mennyi ideig tart,a táplálékot hányja-e ki vagy csak habos váladékot illetve hogy a hasmenés mennyire híg,milyen színű stb.2. A sántaság okának megállapítása fizikális vizsgálat nélkül lehetetlen.A röntgenfelvételek alapján csont vagy izületi elváltozás nincs tehát az izmokban vagy a talppárnákon kell keresni elváltozást.A milgamma egy b-vitamin komplex gyógyszer ezért talán nem annyira szükséges,Valamilyen kutyának való porcerősítőt javaslok inkább.
A leírás alapján ezek a "rohamok" semmiképpen nem tipikus epilepsziás rohamok. Igazából az is kérdés lehet, hegy ezek a tünetek valóban rohamok-e, nem pedig inkább valami tartósabb idegrendszeri probléma okozza azokat. Könnyen lehet, hogy más ok áll a tünetek hátterében. Én mindenképpen javasolnám gerinc röntgen elvégzését, de akár MRI vizsgálat is szóba jöhet. Véleményem szerint mindenképpen tovább kel vizsgálni a kutyust, és keresni kell a valós okot. Lehet, hogy ezt azonban másik állatorvosnál, ill. rendelőben kellene megtenni.