1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Üdvözlöm! Előfordulhatnak színeltérések főleg ha friss a hely és amíg nem szokja meg addig ez előfordulhat. Viszont ha rövid időn belül nem múlik el, akkor javaslom hogy vigye el specialista orvoshoz, mert daganatos megbetegedésnél is ilyesmi tünetek jelentkezhetnek. 2-3 hét türelmi időt javaslok. Kaméleon a pácban A kaméleon (Chamaeleon) A-vitamin hiánya
A sebgyógyulási idő 8-10 nap ezután már kisebb a valószínűsége a szűkület kialakulásának.De sajnos nem kizárt.Megfelelő gyógytáp etetésével a húgykövesség kialakulása megelőzhető és ha nincs a továbbiakban húgykő és gyulladás akkor szűkület sem lesz.
Minfenképpen jó, ha társa van a cicának. Akár a kölyke is. De gondolja meg, hogy a többlet kiscicát el tudja- e jó helyre helyezni? Én inkább befogadnék egy már megszületett kicsi vagy fiatal lelencet. Oltott, ivartalanított állatok várnak gazdira számos menhelyen, alapítványnál.
Tisztelt Kérdező! Javaslom keressen a közelben szakrendelőt vagy állatkórházat, ott speciális ellátást fog kapni. A kérdés többi részére csak vizsgálat és részletes vérlabor lelet birtokában tudnék válaszolni. Tisztelettel, Dr. Puskás Gábor Kamarai specialista állatorvos Mályi Állatorvosi Rendelő
Javaslom, keresse fel az Állatorbostudományi Egyetem egzotikus szakrendélését. Központi szám: 06-1-478-4100 kérje a szakrendélését és érdeklődjön,kihez vehetné kisállatát.