1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Érdeklődő! A homeopátiás golyócskákat nem szabad semmilyen étellel együtt beadni! Fel kell oldani kb. 5ml ívóvízben, és ezt az oldatot kell a ló szájüregébe juttatni (pl. egy műanyag fecskendő segítségével). Arra is érdemes odafigyelni - a maximális hatékonyság elérése érdekében, hogy a beadás előtt és után legalább 20-20 percig a ló ne egyen és ne igyon. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos Lovak alternatív gyógymódjai Gyógynövények az állatgyógyászatban
Szerintem ez valami fekély lehet, amiben bármilyen baktérium lehet. Lehet az is hogy csak kiesett egy varrat és szétnyílt a seb. Szerintem mielőbb meg kellene mutatni hozzáértő kisállatos állatorvosnak!
A normális sebgyógyulási idő 10 nap, ezalatt a műtéti sebnek teljesen össze kell forrnia. Ha összeforrt akkor nem tud kárt tenni benne. A nőstény macska ivartalanítása - videón A macskák ivartalanítása
Szia! A nyuszik még nagyon picik egyelőre nem lehet pontosan megállapítani hogy ez abnormális fejlődés vagy egyszerűen csak még tanulnak mozogni járni stb. 4-5 hetes korban már látható lesz ez pontosabban. Mert lehet hogy az anya ahogy rájuk feküdt okozhat torzulást de rettentő ritkán. Most még ismerkednek a képességeikkel, tanulják hogyan kell majd használni a járást és majd persze az ugrálást... A nyúl tartása lakásban A nyúl tartása lakásban Mivel és hogyan etessük a nyulat? Hogyan gondozd a nyulat nyáron?
Kedves Erzsébet! Az első és legfontosabb dolog az lenne, hogy lássa a kutyamamát állatorvos, hogy egészségileg minden rendben van-e vele. Ha igen, és ez csak egy rendellenes viselkedés nála, akkor ilyen esetekben nagyon jó segítség szokott lenni a SEPIA C200 homeopátiás szer, amit egyszer vagy max. kétszer kell beadni a kiskutyának. Ez a szer helyre tudja billenteni az ilyen jellegű "nemtörődömséget" a mamakutyáknál. Természetesen a szert a homeopátiás szerekre vonatkozó szabályok betartásával kell adagolni!! Ha további kérdései lennének ezzel kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 20 928 4425 Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.