1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Üdvözlöm! Innen elég nehéz megállapítani, lehet bakteriális fertőzés, szövet túltengés, lehet valamilyen élősködő is. Szakszerű kezelést csak állatorvos tud adni, aki közelebbről megvizsgálja az elváltozást. Az idő elteltével a papagájok immunrendszere gyengül és így egyszerűbb fertőzések komolyabb megbetegedéseket tudnak okozni. Kísérletezni lehet elsőként egy élősködőkre ható cseppentővel, és akár hámosító, fertőtlenítő, enyhén antibiotikumos kenőccsel, de közvetlen vizsgálattal és talán pontos diagnózissal mindenképpen állatorvos tud szolgálni. Ráczné Csóti Tímea - hobbiállat-tenyésztő A 10 leggyakoribb hullámospapagáj-betegség
A Leishmaniosis a fertőzött anyától a magzatra is átterjedhet bár a fertőzést leggyakrabban a lepkeszúnyogok terjesztik. A vérből egy egyszerű teszttel kimutatható a kórokozó. A megelőzésre létezik vakcina de nálunk nincs forgalomban. Minden esetre első lépésben a kiskutya vérét kell Leishmania teszttel megvizsgáltatni. A védekezésre pillanatnyilag a lepskeszúnyogok ellen is hatékony kullancs-bolhairtó cseppek és nyakörvek vehetők igénybe.
Ha az első oltás megtörténtét oltási könyvvel nem igazolták akkor azt valószínűleg nem is kapta meg.Tehát most kell beadatni. Inkább kapja meg kétszer - nagyobb lesz a védettsége - mint egyszer sem. Védőoltási program kutyáknak Az ajánlott védőoltások is fontosak kutyáink egészségmegőrzéséhez A kutyámat valóban minden évben be kell oltani?
A cukorbetegeknek készült táp úgy van össszeállítva hogy etetése csak minimális mértékben emeli a vércukorszintet. Természetesen ez a legjobb, legegészségesebb táp ebben a betegségben. Szerintem adja csak nyugodtan Cukorbeteg kutyák Mit egyen egy cukorbeteg kutya? Zsírmáj a kutyáknál
Az elengedést nem javaslom, inkább tegye fel a netre biztosan talál gazdát nekik. Akvárium karbantartás: csigák eltávolítása az akváriumból A rejtélyes almacsiga