1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A vemhesség átlagosan 63 napig tart ezért az ellés megindulása még nem várható. Ha sok magzat van akkor a kitágult méh kitölti a hasüreget és összenyomja a gyomrot és a beleket. Ha semmi más tünet nincs akkor úgy látom nincs ok aggodalomra. Hogyan tápláljuk a vemhes kutyánkat? A vemhes szuka fészeképítése Hogyan történik a vemhes kutya ultrahangos vizsgálata? Kutyatenyésztési útmutató - A fedeztetés eredménye
Sok okosat ebben a kérdésben így nem lehet mondani! Hiába voltak sok állatorvosnál, azt nem tudjuk, hogy melyik mit csinált, mire gyanakodott, mit vizsgált, milyen mintát küldött el vizsgálatra (pl. baktérium/gomba tenyésztés). Csak annyit tudok tanácsolni, hogy egy bőrgyógyászati szakrendelésre kellene talán elvinni, akár messzebbre is, ha kell.
Üdvözlöm. Ráczné Cs. Tímea vagyok, hobbiállat- tenyésztő. A papagáj tojások rendkívül érzékenyek rázásra, ütődésre, ha nincs rajtuk hajszálrepedés és nem sérültek, akkor ha kb. 1 héten belül folytatja a tojó a tojások gyűjtését az oduban, akkor gond nélkül kikelnek az első tojások is. Az odut a kalit (kisvolier) oldalára célszerű felrögzíteni, és ülőrudat úgy elhelyezni, hogy kényelmesen meg tudják közelíteni. Abban az esetben, ha nem fogadják el az odut valamint a tojó nem tojik újabb tojást néhány napon belül és nem is ül rá a meglévőkre, akkor sajnos ezek a tojások már nem fognak kikelni. A tojásrakáshoz lágyeleség, zöldeleség, ásványi és vitaminkiegészítés szükséges, hogy a tenyészpár problémamentesen tudjon költeni. Sok sikert hozzá. http://www.haziallat.hu/madar/gondozas/
Sajnos így ezt lehetetlen megállapítani, mindenképp javaslom, hogy állatorvoshoz vigyék el és vizsgáltassák meg a cicát! Üdv, Fux Attila
Üdvözlöm! Állatorvos tud javasolni megfelelő szemcseppet vagy szemkenőcsöt, érdemes felkeresni egy közeli szakembert.