1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Ez egy normális képlet az ajakszélen. Minden macskának van. A pofa dörzsölédével a macska a száj körüli mirigyeit használva megjelöli a neki tetsző dolgokat. Mit jeleznek a macskák a spricceléssel?
Sajnos ezt az elváltozást csak műtéttel lehet megszüntetni.
A tojó egyedül is képes fiókákat felnevelni. Persze még addig sok mindennek el kell dőlni. Ha magosak a tojások, akkor sem biztos, hogy abból 4 fióka kel, ha igen az lehet, hogy már túl sok az egyedül nevelő tojónak. Ha kap egy új hímet, akkor szinte biztos, hogy otthagyja a tojásokat, de a hímmel való harmonizáció esetén, valószínűleg rövidesen új tojásokat rak. Ha egyedül marad és kevés alkalommal jön elő enni, akkor 1-1 kis darab (egész szálat azért sem, mert túl sok lesz az odúban a felesleges anyag és betakarhatja a tojásokat) fürtöskölest lehet az odúba tenni. Amikor már legalább két hetesek a fiókát, akkor is érdemes csumizt tenni az odúba, mert ezt csipegetik, amivel kevesebb lesz a szülő terhelése. Papagájok: gondozási 1x1 Hullámos papagájom tojt 4 tojást. Valóban kisebb az esély a hullámos párom szaporodásának ha csak egy párt tartok? Hullámos papagáj szaporodása
Sajnos nincsenek jó híreim! A leírt problémáról így biztosan nem lehet diagnózist mondani, de még véleményt is csak nagyon óvatosan szabad megfogalmazni. A leírtakból az a gyanúm, hogy allergiás lehet valamire, de hogy mire, azt így nem igen lehet még sejteni sem. Az sem kizárt, hogy amire allergiás, az nem kívülről jön, hanem a szervezetében keletkezik (ezt autoimmun folyamatnak hívják). A kutyájuk ebben a helyzetben alapos kivizsgálást igényelne, ami ott Angliában biztosan nem lesz olcsó. A kutya autoimmun betegsége A kutya is lehet allergiás? Allergiás kutya: tünet, vizsgálat, gyógyszer
Először az okot kellene megpróbálni megszüntetni, mielőtt a fenti megoldás szóba jönne. Szükségük van: elegendő helyre, megfelelő fényviszonyokra, kiegyensúlyozott takarmányozásra -kiegészítésként mészkőgritt és nutrafort 3 adagolás. A kotlóstyúk A kakas A tarka-barka baromfiudvar