1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Mindenképp azt javasolnám Önöknek, hogy vigyék el az állatorvosukhoz és alaposan vizsgáltassák ki a kutyust, mert így nem igazán tudok segíteni.
Kedves Mónika. Sürgős esetben nem az internetes érdeklődés a megfelelő. Sajnos csak most olvastam a kérdését. Remélem a probléma azóta megoldódott.
Azt javaslom hogy ha a kutyát nem tenyésztési célra szánják akkor ivartalaníttassák. Az alábbi linken megtalál mindent az ivartalanítással kapcsolatban: http://www.haziallat.hu/kereses/?search=ivartalanit
A leírtak alapján nagyon valószínű hogy valóban agyvérzés okozhatta a tüneteket és a szívmegállást.Valószínűleg egy másfél órányi autózást nem bírt volna ki.
Tisztelt Tulajdonos! Mindenképp az állatorvosával egyeztessen, hogy mit gondol alkalmasnak a kutyus esetében! Addig is olvasnivaló: Hirtelen sántít a kutyád? Keresztszalag szakadás? Sántításból bénulás: a kutya porckorongsérve Mit kell tudnod a kutya csípőízületi diszpláziájáról?