1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Sajnos ez szemhéjszéli daganat, ami pigmentált. Operáltassák le és kérjenek szövettani vizsgálatot a pontos diagnózisért. Ajánlom, hogy egy vér laborvizsgálat, mellkas röntgen vizsgálat és hasi ultrahang vizsgálat is legyen a műtét előtt. Kutya az állatorvosnál: mi történik a műtét után? Állatok a rendelőben - a biztonságos műtéti altatás technikája Hogyan történik a vemhes kutya ultrahangos vizsgálata? Korszerű állatgyógyászati daganatterápia a deutériummegvonás elvén
A megfelelő féreghajtó az állatban lévő férgeket 1 napon belül elpusztítja. A petékre nem hat ezért 2 hét múlva ajánlott megismételni a kezelést. Kötelező védőoltás és féregtelenítés Közösen a belső élősködők elleni küzdelemben
Az adagja 1g/testsúly kg és 3 napon át kell adagolni.A fecskendőn látható beosztás 1 g ferdocatnak felel meg. Bolhairtás egy percben Emberre is veszélyes élősködők: minden negyedik kisállattartó veszélyben lehet
A képen látottak nem utalnak gyulladásra, sérülésre. Pontos diagnózist állatorvosi vizsgálat, kenetvétel, illetve annak eredménye adhat.
A sok " érzékeny" éppen jót jelent.