1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Üdvözlöm! Ez egy védett mocsári teknős. Engedje el ahol találta illetve ha arra nincsen tó, vagy folyó, akkor a legközelebbi tóba, esetleg folyóba (a legcsendesebb részén) engedje el. Teknőst találtam, mit csináljak vele? Megtelepedett a mocsári teknős a Pilisi Parkerdő tavaiban Imádkozó sáska és mocsári teknős a Vadon programban
Az első fűnyírás után már kiengedhetőek a nyuszik, vagy a fű leszedhető számukra.
Üdvözlöm! Lehet egyszerűen takarmánytól, de lehet bélgyulladás is! Ha 2-3 nap múlva is megy a hasa akkor azonnal specialista állatorvoshoz el kell vinni! Antibiotikum kezelés (esetleg féreghajtó) ajánlott. Nagyon fontos ilyenkor a tartóhely kipucolása, fertőtlenítése, ugyanis a széklettel visszafertőzheti magát! Komolyan kell venni ezeket a tüneteket! Teknősök rejtett bajai: mikor rohanjunk orvoshoz? Teknős elsősegély Vitaminhiányos a teknős? Orvosi segítség szükséges!
Ha kiskutya jó minőségű, teljes értékű prémium tápot kap, akkor semmilyen kiegészítés nem szükséges, max. a fogváltás időszakában( 4-6 hónapos kor között). Köldöksérvet pedig meg kell, operálni, ez manapság rutin műtét a legtöbb helyen. Tisztelettel, Dr.Fux Attila Megműttessem köldöksérves kutyámat? 8 hónapos németjuhászom túl gyorsan nőtt, jobb könyöke erősen begyulladt
Szőrtüszőgyulladás: Okozhatja demodex atka és különböző baktériumok, Ennek pontos megállapítása csak bőrkaparék laboratóriumi vizsgálatával lehetséges. Ha kiderül a kórokozó akkor a gyógykezelés is adott lesz. Mit tegyünk, ha a kutya szőrtüszőatkás? Kutyák: gyakori bőrbetegségek és azok természetes gyógymódjai