1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Azert csinálja, mert látja, hogy kölyök és úgy is kezeli. Ezzel egyáltalán nincs semmi gond, szépen segíti majd a szocializációt, ami sajnos kelleni is fog, mivel nagy esellyel szaporítótól lett vásárolva a kölyök (tenyésztő nem adja oda 7 hetesen, mivel törvény alapján, 8 hetesen lehetne elválasztani az anyától). Nem kell aggódni a viselkedése miatt, ez inkáb jó dolog:) Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája A kölyökkutyák kiképzését nem lehet elég korán kezdeni Kutyakölyök kerül a régi mellé - az első találkozás A kölyökkutyák szocializálása
A kutyáját minél hamarabb meg kellene vizsgáltatni egy állatorvosi rendelőben! Ott majd eldöntik, hogy mi a teendő vele.
Lehet, de lehetőleg a varratszedés után. Cila cica varratszedése A nőstény macska ivartalanítása - videón
A táplálékot a gyomor-bélcsatorna megemészti akkor is, ha nincs megrágva csak nehezebben és rosszabb hatásfokkal. Gondolom eddig sem okozott gondot.Lehetőleg apró szemű tápot kell ilyenkor etetni. Mit egyen a kutya? Kutyatáplálás helyesen Jutalomfalat: mennyit kaphat a kutya?
A kép alapján meglehetősen idősnek tűnik a madár. Lehetséges, hogy fájdalmai vannak a tolltépéssel érintett területen. Érdemes lenne egy madarakban otthon lévő állatorvosnak megmutatni, ultrahang vizsgálat javasolt. Öncsonkító madarak: a tolltépés okai, kezelése és megelőzése