1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A testsúlyának megfelelő mennyiségű Fypryst combot - a hatóanyag azonosság miatt - gond nélkül használhat akár kutyán akár macskán. Bővebben: Miért fontos a bolhaírtás?
Kedves Gazdi! A tengerimalac társas lény, így csakis párban, vagy csapatban tartható. De nem mindegy, hogy megfelelő társat választunk e neki, hiszen mi emberek sem jövünk ki mindenkivel egyformán. A bajt az okozhatja, hogy nagyon kevés a korkülönbség köztük, így nem tudják eldönti ki a főnök. A nagy ketrec még önmagában nem elegendő, azt meg kell próbálni minél izgalmasabban berendezni, hogy azzal foglalják el magukat. A ketrecen belülre is érdemes több kupacba szénát tenni, az is lefoglalja őket. Ha ezek a megoldások sem válnak be, és tényleg nagy a ketrec (120 vagy annál több cm) akkor érdemes lenne egy ivartalanított hím malacot örökbefogadni melléjük, aki fenntartaná a rendet és békét teremtene a csajok között.
Üdvözlöm! Ha csak más színű, nincs gond. Más a pigment ott. Teljesen normális :) Hogyan válassz magadnak hörcsögöt?
Kedves Gazdi! Sajnos gyakori amit ír, sok kutyának okoz maradandó rossz emléket a szilveszteri tüzijáték. Ezen javítani úgy lehet leginkább, hogy a kutyával olyan helyekre megyünk, amit szeret és próbáljuk játékkal, közös foglalkozással oldani, így próbálni feledtetni a negatív emléket. Azt, hogy mennyi idő míg elmúlik, nem lehet megmondani, kutyára válogatja. Ami biztos, hogy a biztonságot erősíti a határozott és következetes (bátor) gazda, a közös foglalkozások (játék, sport, királnulás, stb) és idővel az ingerekhez való hozzászoktatás. Érdemes jövőre inkább otthon maradni vele (vagy elutazni vele nyugis helyre:)) és próbálni oldani feszültségét. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Hogyan óvjuk meg kedvenceinket a petárdázás miatti stressztől? A tűzijáték okozta stressz kezelése – gyógyszerek nélkül
Egy kutyát gyakorlatilag bármikor lehet ivartalanítani. Akár 8 éves korában is. Az epilepsziás előzmény természetesen tényleg növeli (vagy inkább növelheti) az ún. altatási kockázatot, de nem zárja ki a műtéti lehetőséget. Döntenie azonban Önnek kell, Ön a gazdája a kutyának. De, miután arról is írt, hogy a kutyája egy ideig egyáltalán nem tüzelt, még az is lehet, hogy van valami egészségügyi problémája a petefészkeivel, így egy esetleges kivizsgálás sem lenne rossz ötlet, mielőtt döntene a kérdésben. Gyakori kérdések az ivartalanítással kapcsolatban Az ivartalanított kutyák tovább élnek