1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Természetesn azt javaslom hogy vigyék el állatorvoshoz aki majd megvizsgálja ha kell labor vizsgálatot is végez/tet/ és ez alapján megállapítja hogy van-e valamilyen betegség és szükséges-e gyógykezelés.
Kedves Gazdi! Ha egy tengerimalacon betegség tünetei látszanak az sajnos nagyon nem jó jel, mert ameddig csak tudják titkolják, ha rosszul vannak vagy betegeskednek. Ha a malacka egyedül van tartva, akkor az is lehet, hogy csak a magányba betegedett bele. De mindenekelőtt el kellene őt vinni egy általános kivizsgálásra egy egzotikus állatokkal foglalkozó állatorvoshoz. Ha az orvos szerint egészséges, akkor meg kellene próbálni társat találni neki, egy pici lányka, vagy ivartalanított hím malacka személyében.
Kedves Máté! Ha van étvágya és a páncél nem puhul, akkor semmi gond nincs.
Lehetséges táplálék intolerancia. Érdemes lenne legalább 4-6 hétig hypoallergén táppal etetni. Állatorvosok, állatpatikák forgalmazzák. Nyersen semmiféle húst nem ajánlatos etetni. Még több macska hasmenés probléma>> Ételallergia kutyáknál - Ismerd fel!
Az a sajnálatos helyzet van, hogy én így nem igen tudok segíteni. Lehetséges, hogy a kutyájának nincs semmi komoly baja, de ugyanilyen esélye van annak is, hogy esetleg valami komolyabb ok állhat a tünetek hátterében. A megvastagodott bélfal annak a jele, hogy a bélben gyulladásos folyamat zajlik. Nem a vastagabb bélfal a baj, hanem a bélgyulladás. A gond szerintem most az, hogy vannak megállapított tünetek, de nincs diagnózis, nincs összerakva (vagy inkább megfejtve) ez a rejtvény. Jobb ötletem, ill. javaslatom nincs annál, minthogy továbbra is vinni kell az állatorvoshoz, ha nincs rendben, és tovább kell vizsgálni, keresni a bajok okát. Kutya bélproblémák