1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Tisztelt Magdolna! Amennyiben a felsoroltakon kívül egyéb tünetek nincsenek, az olyan érzékeny emésztésű kutyáknak, mint az Öné is gyakran beválik a Hill's Science Plan Small & Mini Sensitive Stomach&Skin tápja, melynek élelmi rostjai és kiváló emészthetősége hozzájárulnak az emésztőrendszer megnyugtatásához és a bélflóra egyensúlyához.
5 nap alatt már megemészthette.Nyilván a vér triglicerid szintje átmenetileg megemelkedett,de majd az is normalizálódik.Szerintem nem sok ok van az aggódásra.
Valószínűleg valamelyik izület hibás vagy hiányos fejlődése miatt nem műküdik megfelelően a kiskacsa lába. Javaslom, hogy nézessék meg szakemberrel, aki el tudja dönteni, hogy van-e esély a gyógyulásra. Innen a kép és a leírás alapján én ezt nem tudom megitélni.
Igen, a madár innen nézve is tojónak tűnik, gyöngyös-tarka színben. Amennyiben a szárny fonákoldalán található néhány sor sárga petty (ausztrál sáv), akkor ez a véleményt megerősíti, ha ezek a pettyek esetleg hiányoznak (amire azért kicsi az esély), akkor mégiscsak hím.
Legvalószínűbb, hogy vagy a magas fehérjetartalmú táplálék, vagy a rapszodikus időjárás változás új költésre sarkalja és meg akarna szabadulni a meglévő fiókáktól. Fel kellene tenni egy másik odút és figyelni, hogy valamelyik szülő visszajár-e a fiatalokat etetni. Ha nem, akkor marad a kézzelnevelés.