1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A peteleválás a kandúrral való akció után rövid idővel megtörténik de a megtermékenyített petesejtek csak kb 7-10 nap múlva telepszenek meg a méhben.
Kedves Kérdező! Kérem, mielőbb forduljon hörcsöghöz jól értő, egzotikus szakállatorvoshoz. A leírtak alapján erre már ma-holnap szükség lenne. A https://horcsoginfo.hu/allatorvosok/ oldalon megtalálja az ajánlott orvosokat, valamelyiküket mindenképp keressék fel, mert ez biztosan kivizsgálást-kezelést igényel.
Kedves Móni! A papagájok 2 naponta rakják a tojásaikat. A hullámos papagájok várható fészekalja általában 4-6 tojás. Amennyiben a tojó nem tudja megtojni a következő tojást, azt úgy nevezzük, hogy tojásvisszatartás. De, erre, csak akkor térjünk vissza, ha esetleg a madár 3-4 nappal később sem tojná meg a másodikat. A tojásrakáshoz szükség van ásványi anyag kiegészítésre, emelt mértékű vitaminkiegészítésre. Ezeket bármelyik kisállat-kereskedésben beszerezheti, kiválasztásukhoz kérje az eladó segítségét. Az odúba pár marék forgácsot kell tenni a fészek béleléséhez. Olvass tovább a papagájokról! --> Ezért hangoskodnak a papagájok