1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A bolognese várható élettartama kb. 9-13 év.
Szerintem vigye el a cicát más állatorvoshoz is, hogy kizárhasson még pár allergiás és parazitás vagy esetleg autoimmun megbetegedést, mielőtt idegrendszeri problémát kezdene el kezelni, Dr Fekete Richard
A kérdés eldöntésében nagy mértékben segít, hogy mennyi víz kerül az akváriumba. Mély víz esetén egy nagy kőnek, ami szigetként is megfelelő, már hatalmas a tömege és emiatt nem javasolt az akváriumba. Helyette állatkereskedésekben számtalan mesterséges háttér, sziget, napozó hely kapható. Ezeknek sokkal kisebb a tömege és a tisztántartásuk is egyszerűbb.
Mindenekelőtt meg kellene mutatni egy állatorvosnak. Akkor kiderülhetne, hogy miről is van szó, és mi okozhatta. A megfelelő kezelésről már nem is beszélve.
Nem ismerem a tengerimalac származását, de a leírás alapján a jelenség számomra teljesen egybecseng a baldwin tengeriamalcok fejlődése során mutatott szőrhullással. A baldwin tengeriamalcok ugyanis szőrösen születnek, de növekedés közben fokozatosan elveszítik bundájukat egészen míg teljesen kopaszok nem lesznek - kivéve az orr környékét, és a mancsokat. Ha nem talál semmilyen kóros elváltozást az állat bőrén (seb, korpásodás, hámlás), lehetséges, hogy Ön egy baldwin malacka gazdája.