1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
3 hónapos kiscica már eheti a felnőtt macska étrendjét, leszámítva a csontot,naponta 3-4 alkalommal főétkezésként, mellette adható tejtermék, tehéntúró, olajos hal és felvágottak. Ha a házi koszt nem megoldható a cica korának megfelelő száraz, vagy nedves tápok etetése javasolt.
Lehet, hogy kankutyája tapasztalatlan. Nem írja volt-e korábban fedezése, esetleg a pénisz kiöltése lehet neki fájdalmas. Tudni kellene, hogy a szuka a ciklus melyik pontján van.
Nem igaz, hogy a mopszok nem tudnak természetes úton szülni, sok mopszot ismerek, akinél nem volt szükség császármetszésre. mindazonáltal császármetszésre is kerülhet sor, ennek nem feltétlenül oka a kölykök mérete, egyéb tényezők miatt is sor kerülhet erre a beavatkozásra.
Általában sikeresen össze lehet szoktatni őket,csak sok-sok türelem kell hozzá.
Mivel a fajtát elsősorban díszes farktollazatáért tenyésztik, így az olyan küllemi jegyek, mint forma, testméret fontosabb szempont a tenyésztésükben, mint a szín. Vagyis, akár vérfrissítés során, akár a felmenők vegyes színű állományban tartását követően öröklődhettek olyan recesszív gének, melyek más színű utódokat eredményeznek, mint a szülők. Csak példának. Mi a hosszúfarkú díszbaromfik közül a yokohamát tenyésztjük, amelynek az onagadorival ellentétben csak két színváltozata létezik. Bár a fehér még viszonylag új szín, mégis rendszeresen felbukkan két un. vörös-nyerges párosításában, akkor is, ha több generáción keresztül kimaradt a felmenők közül.