1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A macskák vemhességi deje 57 nap, amitől plusz/minusz 2-3 nap eltérés teljesen normális lehet. A 64 nap már soknak tűnik. Javaslom, keressenek fel vele állatorvost, mégpedig ha lehet olyat, akinek van ultrahangos berendezése és nézessék meg, hogy minden rendben van-e.
A két cica összeszoktatásával kapcsolatban olvasd el korábbi kérdéseinket és a rá adott válaszokat. A nem megválasztásáról: nem kell attól tartanod, hogy kiscicák lesznek, hiszen egyrészt ivartalanított a másik cicád, másrészt szobacica lesz az új cica is, tehát nem fog találkozni más cicákkal. A legeslegbiztosabb mód azonban az ivartalanítás, ezt az új cicádnál is fontold meg.
A juhok méhelőesése egy összetett oktanú betegség, ahogyan önnél is, úgy elsősorban fiatal anyákra jellemző. Megelőzni speciális injekcióval nem nagyon lehet, ha megtörténik a baj, néhány órán belüli szakszerű visszahelyezéssel menthető meg az anya élete. Védekezésként az állandó megfigyelést lehet ajánlani, az ellés körül az anyákat a kívánt kondícióban kell tartani hiszen a kövérség hajlamosít, valamint kerülni kell az magas ösztrogén-tartalmú növények (elsősorban a herefélék) túlzott etetését. Sajnos kikerülni teljesen nem lehet a betegséget, nagyüzemi juhállományokban elő szokott fordulni.
Jelenlegi tudásunk szerint nem! A kutyák egyébként sem fogékonyak az influenza vírusokkal szemben, még kísérletesen is nehéz őket megfertőzni.
Az ivartalanítás.