1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Többféle, akár hormonális probléma is okozhatja. Feltétlen állatorvosi vizsgálatot igényel!
Elég, de érdemes a ketrec tetejét műanyag hálóval, vagy szövettel fedni, mivel, ha megijednek olyan erővel ugranak fel, hogy a fejük betörhet a fémrácson.
Ha kecskéjének ízületi problémái vannak az a leggyakrabban az érintett ízület duzzadásával jár. A köröm túlnövése, ortopédiai, neurológiai problémák, de akár egy speciális, a kecskékre jellemző fertőző betegség vírusa is okozhat sántaságot, lábfájdalmat. Ez jelentősen rontja az életminőségét, érdemes lenne egy állatorvossal konzultálnia!
Ez alapvetően függ az akvárium méretétől és a jelenleg tartott egyéb fajoktól is. Általánosságban elmondható, hogy a vitorláshalak megférnek a pontylazacfélékkel, páncélosharcsákkal és törpesügérfélékkel, amennyiben az eredeti élőhelyéről és környékéről szeretnénk válogatni, de általánosságban elég békés faj, sok egyéb fajjal is társítható. A nagyobb példányok azonban elfogyaszthatják pl. a neonhalakat és egyéb kis termetű fajokat, ezért idősebb példányokkal ilyeneket ne társítsunk!
Az 5 év tengerimalac körökben szép kornak számít. Így igen, azt gondolom, hogy a malackája az öregedés jeleit mutatja.