1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Részletesebb kivizsgálást érdemelne az állat, de érdemes féreghajtással, tápváltással is próbálkozni. Ezek, valamint az egyéb családban történt változások mind befolyással lehetnek az említett balesetre.
Kérdésére így sajnos nem lehet semmi érdemlegeset válaszolni. Meg kell vizsgálni a kutyát is és a bélsarát is. Vér rengeteg ok miatt kerülhet a bélsárba, de az sem mindegy honnan, milyen állagúan, stb... Vigyék el állatorvoshoz!
Kedves Állatbarát! Idegenként nagyon óvatosan kell a komondorok felé menni, mindig csak családtaggal együtt legyen a közelükben az apukája. Egy idő után elfogadhatják őt, de ügyeljen arra, hogy sose tartózkodjon egyedül velük. Üdvözlettel: dr. Varga József
Igen, elképzelhető, hogy hályogról van szó, de öt év tengerimalac körökben már elég szép kornak számít. Valószínűleg folyamatosan romlik a látása, de a tengerimalacokat ilyen helyzetben jól kisegíti a többi érzékszervük. Idős malacról lévén szó nem hinném, hogy érdemes lenne bármilyen komolyabb beavatkozásnak kitenni, viszont nem árt, ha látja állatorvos, mert hasonló elváltozást mutat a malackák szeme, ha a széna megszúrja. Ez viszont eredményesen és könnyen kezelhető!
Ezt látatlanban nehéz megmondani, javaslom, hogy mihamarabb vigye el állatorvoshoz a kutyát!