1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Az orrnyílás körüli gyulladásos tünetet okozhatja idegen tárgy általi sérülés, vagy fertőzés(valószínűleg baktérium) is. A pontos diagnózis és a kezelés céljából keressen fel egy állatorvost.
Az árakról a helyi állatorvostól kell tájékozódni, hiszen ez számos dologtól függ és rendelőnként változik. Nyugodtan hívja fel állatorvosát és kérdezze meg tőle.
A tünet háttere lehet a kutya valamilyen ásványi anyag- vagy vitamin hiánya. De lehet viselkedési megszokás is. A kiváltó ok ismeretében lehet megoldást találni.
Nem feltétlen függ össze a másik problémával. Sajnos továbbra is csak azt tudom mondani, hogy látni és meg kell vizsgálni kedvencét...
A kutyák is ehetnek mindent, amit az emberek, a hangsúly a szoktatáson van. Ha azelőtt soha nem kapott a kutyus efféle táplálékot, akkor fokozatosan kell hozzászoktatni, ugyanis hányást, hasmenést okozhat. Meg lehet próbálni, de ha a 12 éves kutya szervezete nem jól reagál, akkor nem szabad erőltetni. Vannak különböző alacsony zsírtartalmú, un. "fogyókúrás" kutya tápok, célszerű lenne azt megpróbálni az előírt adagban alkalmazni.