1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Alomváltásnál előfordulnak az ilyen jellegű tünetek. Célszerű lenne minél többféle almot kipróbálni, hátha az egyik megtetszik neki és ismét oda fog járni. Javaslom olvassa el a cikket az esetleges megoldásról (ivartalanítás)!
Az agapornisok angol elnevezése "lovebird", vagyis szerelemmadár. Ez azokra a madarakra igaz, melyek már párba álltak. Amennyiben nem találnak ellenkező nemű társat, úgy hajlamosak az azonos neműek is párként viselkedni. A párjukat elvesztett egyedek legtöbb esetben könnyen elfogadják a felkínált új partnert, de néhány napot, egy-két hetet hagyni kell nekik, hogy "feldolgozzák" a korábbi elvesztését.
A véres széklet bélen belüli és -kívüli betegségnek lehet tünete, a lefogyás és az étvágytalanság pedig csak annyit jeleznek, hogy valami nincs rendben. Ezért azt javaslom, hogy bélsármintával felszerelkezve keresse fel állatorvosát. A cicának alapos kivizsgálásra van szüksége. Üdvözlettel: Zsömböly Miklós
Az etetést rövid időn belül követő terhelés nem igazán szerencsés. Talán meg kéne cserélni a programot: 4 óra tájban séta, aztán etetés. Vagy 7 óra felé menjenek sétálni.
Kedves Állatbarát! A kutya nem oldja meg az életében felmerülő nehézségeket, de tény, hogy a kutyások jobb lelki állapotban vannak, mint a kutyátlanok.