1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Az egyedül maradást sok kutya nem, vagy csak kísérő tünetek mellett viseli el. A kiváltó okok többfélék lehetnek ezért a lehetséges tréning és terápia lehetőségek is meglehetősen több félék. Tapasztalatom szerint az alábbi lehetőségek egyidejűleg történő alkalmazásával lehet eredményt elérni: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning
Szia! A halaid lehet hogy betegek voltak, talán a vízminőséggel lehetett gond. A nyálkás növényekre nincs tippem, de próbáld meg leszedni a nyálkát. Csinálj egy nagyobb vízcserét (70-80%) mérd meg a vizet víztesztekkel (No2, No3, NH3). A halakon semmi különöset nem vettél észre? Ettek rendesen, nem voltak furák stb.? Az aki adatait nem írtad le így csak tippeltem. -Mióta megy az akvárium, -milyen halak vannak benne, -Vízcserék, -Szűrés, -Esetleg tápozás, -Mivel eteted a halakat?
Amennyiben a kan kutya nem mutat viselkedészavari tüneteket, akkor nincs szükség az elkülönítésre. Eredetileg az a természetes, a fajfenntartáshoz szorosan kapcsolódó viselkedési forma és állapot, hogy az anya és apa állat egy falkában él és kölcsönösen kiveszik részüket az utódok gondozásában, nevelésében. A szülés közben és utána 1-3 napig figyelni kell az apa és anya kutya viselkedését, esetleg távol kell tartani az apa kutyát az alomtól. Amennyiben nem mutat negatív viselkedést a saját gyerekei iránt, nyugodtan együtt lehet a "család". Azt csak a tenyésztőknek a kiállítási sikerekben való érdekeltsége és a fajtatenyésztői szervezeti rendszer anyagi érdekeltsége vitte el odáig, hogy pld. egy anya kutyához a világ túlsó feléről importálnak spermát, mesterségesen megtermékenyítik, de esetleg mivel már anatómiailag képtelen szülni, császármetszéssel kiszedik belőle az utódokat, amelyeket emberi segédlettel úgy-ahogy 6-8 hetes korukig, anyatej-pótló porral életképessé tuningolnak, majd nem kevés pénzé eladnak, arra hivatkozva, hogy a papa XY db a mama pedig ZW darab serleggel rendelkezik. (Moldova Gy.: "Amíg lószar van, addig veréb is van"- tehát a kereslet-kínálat szabja meg a piacot és nem a kutyák természetes biológiai működése és egészsége!) Egyébként a lelkiismeretes és ökológiailag felelősségteljesen gondolkodó tenyésztőknek, tőlünk nyugatabbra élő, egyre nagyobb csoportja mát ezen a téren is másként gondolkodik és un. ´kutya család falkát´ alakít ki, ahol egy kan kutya mellett egy-két-három szuka él és ezek az állatok teljesen társállatként való tartási körülmények között, a szaporodás természetes módjával szaporodhatnak. Ez a tartási, tenyésztési módszer értelemszerűen lassan fog begyűrűzni Magyarországra - aminek okait itt nincs lehetőség bővebben taglalni.
Nem hiszem hogy a darakór miatt történt ez vele. Ha nagyon rosszul néz ki, akkor valószínűleg el fog távozni. Csinálj egy vízcserét. Ha életerős hal, akkor föl fog épülni, és a bajszai is visszafognak nőni. Szorítok, sok sikert!
Mindenképpen vizsgáltassa meg állatorvossal a csomókat, mivel nem kizárt a tumoros háttér. Ha nem szeretnének már kölyköt kedvencüktől, én a gyógyszerek adása helyett inkább az ivartalanítást javasolnám.