1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Javaslom vigye el az Ön által választott állatorvoshoz, akivel megbeszélhetik a további teendőket. Ő fog tudni bővebb felvilágosítást adni az esettel kapcsolatban. Én így látatlanban, vizsgálat nélkül nem tudok többet segíteni.
A kifejlett fehér egér nem fér ki ekkora rácsok között.
Számos dolog okozhatja a problémát (esetleg nyitott szájpadlás), ezért célszerű minél előbb állatorvoshoz vinni, hogy megvizsgálhassa és segíteni tudjon.
A leírás alapján azt gondoltam, hogy a pofazacskójában tárol valamit, és ez okozza a duzzanatot. A képek alapján azonban nem egyértelmű a dolog. Javaslom, hogy keressék fel állatorvosukat, mert biztosat csak egy vizsgálatot követően lehet mondani.
Ha a hal eszik, nem bújik el, nem látsz rajta más problémát akkor szerintem rendbe fog jönni. A kitakarítás alatt mit ért? Teljes takarítást nem kell csinálni, heti vízcsere, aljzat porszívózás, és szűrőszivacs kinyomkodása leszívott akvárium vízben.