1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A szimmetrikus szőrhullás általában hormonális eredetre utal. További vizsgálatokra lesz szükség. És némi fogyasztásra is.
Ha nem tudja eldönteni, vigye el állatorvoshoz, egy ultrahangos vizsgálat minden bizonnyal kimutatja, ha vemhes. Látatlanban ennél többet nem lehet mondani.
Erre a kérdésre az az állatorvos tud Önnek érdemeben választ adni, aki kezelte a kecskét, úgymond közvetlen kapcsolatban áll vele. A gidák sorsa, táplálása és gondozása felől is érdeklődjön nála, amikor felkeresi!
Az olajak filmréteget alkotva befojtják a szarurétegben élősködő atkákat. "Klasszikus" erre a célra használ olaj a paraffin, de még a különféle gyógykenőcsök is alkalmasak erre. Hátrányuk, hogy a gyógyítás hosszabban tart, mint a specifikus gyógyszereké, illetve nagymértékű fertőzés esetén már nem elegendő a lokális kezelés.
A kis termete miatt nem feltétlenül lép fel komplikáció, de azt tanácsolom, hogy minél hamarabb vigye állatorvoshoz, aki a szükséges vizsgálatok (ultrahang, labor) többet, és biztosabbat tud Önnek mondani.