1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Próbálja meg, hogy az esti sétát, esetleg nem túlzott mozgásigényű játékos gyakorlatokat végezzen a kutyával -az etetés után. A vacsorát követő ugatásnak több jelzésértelme is lehet: vagy szomjas a kutya, vagy ürítenie kell. A kutyának - szakszerű felügyelet és ellenőrzött körülmények között pótolni kell a fajtársakkal szembeni szocializációját.
Az ivartalanítás nem feltétlenül jár az "érdeklődés" megszűnésével. Legyen türelmes és havonta egyszer próbálja meg összetenni őket.
A mézes rúd helyett inkább fürtöskölessel kínálja. A képek alapján nem tűnik lesoványodottnak. Nem fázhatott meg szállítás közben? A meleg helyről hidegre került madaraknál könnyen előfordul, hogy leáll az emésztésük, aminek bélgyulladás a következménye (ritkábban okozója).
A tapasztalatom, hogy ilyenkor tavasszal, amikor csomós macskát bontok, akkor lesznek rajta szőrhiányos területek. Lehet, hogy a nyakörv kihúzza az elhalt szőrt, vagy mikor vakarják a nyakukat akkor a körmükkel kihúzzák az elhalt szőrszálakat. Ha a tapasztalataid alapján ez így van minden évben, és nő is a bundájuk akkor nagy bajuk nem lehet. ;-)
A házinyulak elválasztásának időpontja függ a szaporítás intenzitásától is. Intenzíven szaporító tenyésztők már 4 hetes korban is választanak. Normál körülmények között (hobbi célú tartásnál) 6-(8) hetes korban érdemes a fiókákat elválasztani.