1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Üdvözlöm! Az elmondás alapján elképzelhető, hogy máshol is megjelenik majd hasonló elváltozás, semmiképp sem árt, ha időnkét átnézi a kis jószágot. A papilloma laphám eredetű, jóindulatú daganattípus, mely távoli áttéteket rendszerint nem ad.
Gyógyszerként leginkább egy szélesspektrumú antibiotikum kezelés jöhetne számításba. Mivel a leírt tünetek komolyabb problémára utalnak, ami vizsgálatok útján ismerhető fel, mindenképp javaslom állatorvos felkeresését.
Baj. Mutassa meg egy állatorvosnak!
A lehetséges betegségek spektruma igen széles. A tünetek alapján merész volna bármilyen diagnózist felállítani, minél előbb mutassa meg a kiskutyát egy jó szakembernek!
A hallójárat úgynevezett "horizontális" és "vertikális" járatból áll. A kettő egymással szöget zár be, így kívülről nem lehet lelátni a hallójárat mélyebben fekvő részéhez. Amennyiben ott bármilyen probléma van, azt csak egy speciális fülvizsgáló eszközzel lehet észlelni (otoszkóp). Javaslom keresse fel állatorvosát, hogy segíthessen kideríteni, van-e esetleg probléma a hallójáratban.