1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Leírása alapján a cicának komolyabb betegsége, betegségei lehetnek, amit interneten keresztül biztosan nem lehet gyógyítani. Mindenképpen orvosi ellátásra szorul. Ha anyagilag ez nehézséget okoz, próbáljon meg részletfizetést kérni, esetleg valamelyik állatvédő alapítvány támogatását kérni, akik esetleg a költségek bizonyos részét átvállalhatják.
A törpepapagájok esetén rendszeresen visszatérő probléma a tolltépés. Talán a tavasz közeledtével érkező költési kedv okozta, de lehet, csak az unatkozás jele is. Nagyobb hely, odú felhelyezése, rendszeres rágcsálnivaló (lehetőleg frissen metszett rügyes fűzfagally) biztosítása megoldhatja a gondot.
Kedves Gazdi. A leírása alapján már az első roham is epilepsziás krízisállapot formájában jelentkezett, igen magas hőmérséklettel kísérve. Általában az öröklött epilepsziák esetén az első rohamok 1-5 éves korban jelentkeznek. Abban az esetben ha mindjárt rohamhalmozódással indul a betegség és magas lázzal, akkor nagyon komoly kóroki tényezőnek kell jelen lenni az agyban. Mivel a kutya fiatal, ezért élte túl a krízist. Azonnali antiepileptikum beállítás javasolt a roham típusának megfelelően Az étvágy érthetően rossz, ezt is kezelni kellene, a betegségét nem valószínű hogy ki fogja nőni. Mindenképpen kivizsgálásra van szükség. Üdvözlettel Kiss Gabriella.
Az "érett" viaszbőr színe árulkodik arról, hogy ivarérett-e a madár. Ha a csőr feletti bőr színe egységesen a barna valamelyik árnyalata, esetleg fehér alapon türkiz árnyalatú, akkor valószínűsíthetően készen áll a párba állításra. A korkülönbségnek általában nincs jelentősége. Ha pár órán keresztül rájuk tud figyelni, akkor engedje a hímet a tojó kalitjába. Amennyiben nincs veszekedés, akkor hagyja őket együtt. Odút akkor tegyen fel, ha etetgetik egymást és a tojó is ivarérettnek tűnik.
Valószínű, hogy valamiféle keringési rendellenesség, de pontos diagnózist orvosi vizsgálat után kaphat. A szívproblémától a légcsőbe került idegen tárgyon át a tojásvisszatartásig bármi okozhat ilyen tünetet.