1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Vigye el állatorvoshoz, mert több oka is lehet a tüneteknek, ám a pontos diagnózist és a kezelési tervet csak egy "személyes találkozás" után lehet felállítani!
Ideális esetben 3 hét.
Kérje szakember segítségét! Nagyon sok jó kutyaiskola, kiképző van, nézzen szét a Háziállat Szaknévsorban, és ne adja fel!
Az ivartalanítás után akár több hét is eltelhet, mire a nemi hormonok kiürülnek a szervezetből. Ezalatt a párzásra utaló magatartás megmaradhat. A viselkedés megszokása miatt, kisebb mértékben bár, de később is végezhet párzó mozdulatokat (Ez néha nőstény állatoknál is megfigyelhető). Ez általában csak viselkedési "probléma", ritkán azonban hormonális megbetegedés állhat a háttérben. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Biztos választ csak egy ultrahangos vizsgálat eredményének kiértékelése után adhat az állatorvos is. Nem, az átörökített genetikai kódot még egy fajtiszta kutya sem tudja felülírni. Ha a más fajtájú kutyától esett teherbe, keverék kölykök születnek majd.