1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Vigye el állatorvoshoz, és beszéljen hozzá hangosabban. Jó lenne tudni azt is, mennyi idős a kutya, és volt-e előzménye a tünetnek. Egy kolléga minden kérdésére választ adhat a kivizsgálás után.
A rózsaszín szirupszerű váladék lehet vér is, és nem feltétlenül az étrend megváltoztatása okozza. Már az első alkalommal állatorvoshoz kellett volna fordulni vele, kérem, minél hamarabb tegye meg!
Az állatorvos valószínűleg arra gondolt, hogy öröklődhetnek fajtatiszta gének is egy nem fajtiszta párzásból. De az Ön esete más, viszont nincs garancia sem erre, sem arra. Attól, hogy egy fajtiszta kutyával is gyorsan fedezteti, már nem befolyásolhatja a megtermékenyített sejtek nemét. De a nem fajtatiszta kutyával közös alomban is lehetnek fajtatiszta kölykök.
A kutyája természetesen viselkedett: mivel a hormonok nem adnak jelzést a szexuális magatartást befolyásoló agyi résznek (nincs tüzelés !) ezért nem engedi magához a kant. A jelenségben a kan kutya ´megtévedt´, mert mivel még nem teljesen álltak át a szuka kutya illatanyagokat termelő hormonjai, ezért a kan tévesen azt érezte, hogy egy ivarérett, fogamzásképes szukával áll szemben. A jelenség a hormonháztartás átalakulásával fokozatosan csökkenni fog és idővel teljesen elmúlik.
Sem a tej, sem a kenyér nem megfelelő táplálék egy kiskutya számára. Kizárólag nagytestű kutyák számára készülő száraz és nedves junior tápokat ehet, melyek csomagolásán megtalálja az adagolási előírást is. A kutya húsevő állat, jellemzően hússal kell táplálni! Olvassa el a cikkeket, így még többet megtudhat a kiskutyák helyes, felelős táplálásáról!