1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Ez egy relatív gyakori "probléma" kölyökállatoknál. Leszoktatni, az Ön által említett nevelés, rászólás az egyetlen megoldás. Max. egy-két hónap és elmúlik ez a rossz szokás... :)
Feltehetően a probléma nagyobb fájdalmat és kellemetlenséget jelent nap mint nap kutyájuk számára, mint amivel az altatás és a műtét járna. Megfelelő műtét előtti vizsgálatokkal, megfelelő altatási és fájdalomcsillapítási protokollokkal kutyusuk biztonságosan altatható, és fájdalma nagyban csökkenthető. Amennyiben állatorvosukban megbíznak, és ő azt ajánlotta, hogy műteni kell a kutyát, feltétlenül hallgassanak Rá!
A macskák rendkívül érzékenyek a különböző vegyszerekre, főleg a rovarirtó készítményekre. Komoly elhullással járó mérgezést tudnak okozni, ide tartozik a Chemotox is. Természetesen ha otthon van a macska és a betévedt csótány miatt Chemotoxot használ, csak akkor válik mérgezővé, ha a macska felnyalja azt, egyébként nem. Úgyhogy nyugodtan jöhet a macska. De óvatosan!
Az állatoknak adható fogamzásgátló készítmények sokkal veszélyesebbek, mint amiket az emberek használnak. Akár egyszeri használatuk esetén is komoly mellékhatások lehetnek. Ezek közül leggyakoribb a gennyes méhgyulladás, de növelik az emlődaganat kialakulásának esélyét is.Minél többször/tovább alkalmazzuk őket, a mellékhatás kialakulása annál valószínűbb. Ezen komoly lehetséges mellékhatások miatt,személy szerint, nem javaslom használatukat. A műtéti ivartalanítás sokkal veszélytelenebb, és végleges megoldást biztosít. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu
A párban tartott papagájok kevésbé kötődnek a gazdájukhoz. Hogy mennyire távolodik el a hullámos tojó, az a ragaszkodásának mértékétől is függ. A szelíd madár mellett az újonnan érkező is gyorsabban szelídül.