1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Az emlődaganatok kb 50%-a jóindulatú, 50%-a rosszindulatú. Amennyiben eltávolítják, jóindulatú daganat esetén tulajdonképpen "meg is gyógyulhat" a kutyus, rosszindulatú daganat esetén pedig nagyban csökkenhet az áttétképződés veszélye. Én mindenképp a műtétet javasolnám, érdemes lenne állatorvosával konzultálni, hiszen az eddigi egyéb betegségei (allergia, sántaság) tükrében elképzelhető, hogy egyéb javaslata is lenne.
Jobb lenne megmutatni egy állatorvosnak, látatlanban nehéz diagnosztizálni. Viszont vemhesség idején pláne nem szabad annyiban hagyni semmilyen tünetet!
Vigye vissza az állatorvoshoz, ebben ő tud segíteni. Megmondja, kell-e még folytatni a kezelést, és azt is, hogy mivel.
Több árban is kapható terrárium, előbb annak járjon utána, mekkora az állat minimális helyigénye (50x20 cm-es alapterületű, 25 cm magas terrárium) és ennek megfelelő méretűt keressen. Az alul zárt ketrec ideálisabb lakhely, hiszen jobb a szellőzése. Higiénikus, könnyen tisztítható rozsdamentes etető- és itatótálat ajánlok.
-Igen, természetesen viheti. Az más kérdés, hogy milyen az adott kutyaiskola szakmai felkészültsége, tapasztalata és milyen módszerekkel dolgoznak ??? -Kutyájának először a falkatársához való beilleszkedését kellene megoldani, majd egy fajtársakhoz való szocializációs tréningre lenne szüksége, majd ezt követően idegen emberekkel szembeni szocializációs tréningekre. -Az ivartalanítás helyes döntés volt, mert a kutya szexuális dominanciáját csökentette. De ez csak egy része a domináns hajlamnak és a fajtársakhoz történő elmaradt szocializációt nem tudja pótolni. Az ivartalanítási életkornak elsősorban egészségügyi kihatásai vannak és kevésbé viselkedést befolyásoló. Állítólagos tanácsadói tévhitek nem esnek mindig egybe a biológiai vagy kinológiai tényekkel.