1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Egy 8 hónapos kutya sántításának a hátterében sokféle betegség állhat. Ezek között van olyan, amit kinőhet, de olyan is amit csak műtéttel lehet korrigálni. A pontos diagnózishoz egy ortopédiával foglalkozó állatorvosi rendelőben végzett kivizsgálás szükséges, lehetőleg minél hamarabb, mert néhány betegség esetében a várakozás maradandó károsodáshoz vezethet.
Mindenképpen szakrendelésre lenne érdemes vinni ahol az állatorvos alapos kivizsgálás után megállapítja a problémát majd a kezelést, felfedezhet olyan tüneteket is ami a gazdának nem tűnt fel
A szárazeledelből naponta 1-2 dekát adjunk a hörcsögnek, ezen felül a szükséges ételmennyiséget, összesen napi 5-6 dekát viszont zöldségfélékkel biztosítsuk! Az aranyhörcsög a folyadékot, vitaminokat és ásványi anyagokat, nyomelemeket főként zöldségekből és némi gyümölcsből nyeri. Adhatunk neki salátát, spenótot, sárgarépát, cukkínit, uborkát és zellerszárat, de szabadon termő növényeket, lóherét és friss füvet is Fő, hogy törekedjünk a változatosságra. A gyümölcsök közül az alma legyen a fő tápláléka, bár a többit is nagyon szereti (az aszalt gyümölcsökért pedig egyenesen rajong), itt is vigyáznunk kell azokkal, amiknek magas a gyümölcscukor tartalma. Nyáron kínáljuk dinnyével, eperrel és kevés cseresznyével, ezeket a csemegéket egy szemvillanás alatt tünteti el. A friss, lehetőleg bio minőségű, vagy legalább nem agyonvegyszerezett zöldségeket és gyümölcsöket etetés előtt mindig nagyon lelkiismeretesen mossuk és tisztogassuk meg! Folytatás...
Fontos kérdés, hogy kutyája kan vagy szuka? A leírtak alapján gyanítjuk, hogy kan, régóta fennálló mozgásszervi problémákkal. Ebben az esetben legvalószínűbb, hogy a vizelet visszatartásának zavara idegrendszeri okokra vezethető vissza. Kezelése kapcsán forduljon állatorvosához! A peponen kapszula prosztata kezelésére alkalmazott humán gyógyászati készítmény. Ha kutyája szuka, esetleg ivartalanított, akkor a probléma hormonális hátterű lehet. Kezelésében hormonkészítményekkel igen jó eredmények érhetők el. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
A leírása alapján komoly viselkedészavarról van szó, a mama részéről, ha 3. nap után sem fejlődik ki az anyai ösztön akkor nagy valószínűséggel már nem is fog. Feltételezhető hogy a kandúr gondoskodása is zavarja, meg kéne próbálni ezt megakadályozni. Az állatok a szoptatási időszak alatt nem mindig veszik jó néven az apa állat jelenlétét. Az is szokatlan hogy 1 kölyköt ellik a macska, lehet hogy hormonális problémák miatt nem tudott több megtermékenyített petesejt beágyazódni a méhbe. A kiscicát mesterségesen kellene felnevelni, 3 óránként etetni éjjel-nappal, 2 hetes koráig, közben mama mivel nem szoptat, automatikusan el fog apadni. Dr. Kiss Gabriella