1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Vannak, akik igen súlyos mértékben allergiásak az állatszőrre. Volt olyan állattartó házaspár ügyfelem, ahol a férj nagyon érzékeny volt a macskaszőrre (kutyájuk volt). Eleinte, amikor beléptek, és a váróban macska volt, a férj szeme azonnal könnybe lábadt, és szipogni kezdett, mert az orra is váladékozni kezdett. Szó szerint kimenekült a rendelőből. Azóta a férfi nem jött be a rendelőbe. Amennyiben a kolléganője hasonlóan erősen érzékeny, az Ön ruháján található, a kutyáról származó láthatatlan szőr vagy por is kiválthatja nála az allergiás tüneteket. Azonban egyáltalán nincs kizárva, hogy a munkahelyükön van valami olyan allergén (pl. poratka, virág pollen, parfüm, tisztítószer, egyéb vegyi anyag, stb. ), ami felelőssé tehető a tünetek kialakulásáért. Én utóbbiakat tartom valószínűbbnek.
Ha nem akarja, hogy szenvedjen, és elveszíteni sem szeretné, vigye el egy sürgősségi kisállatklinikára! A leírt tünetek alapján elhamarkodott lépés volna diagnózist felállítani.
Szedhető. Az állatorvos vizsgálattal megállapította a diagnózist és ez alapján a kezelést. Célszerű az utasításait követni- mivel ő látta az állat állapotát- minden bizonnyal a legjobb megoldást választotta a javulás érdekében.
Nem okoz problémát az időskori kombinált oltás. Nem hiszem, hogy összefüggés volt az ismerős kutyájának oltása és tragikus esete között...
Igen, lehet beteg, de dugdoshatja olyan helyre is ahol ledörzsöli a szőrt (láttam már olyat). A helyedben elvinném állatorvoshoz, ő meg tudja nézni közelről, és ki tudja deríteni mi lehet baj.