1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Amennyiben a kutya 5 kg (akár túlsúly miatt, akár nem), akkor a 4 kg feletti cseppet kell választani.
A gazdasági fürj nem képes magától kikelteni a tojásait, így általában gépben szokás keltetni, Könnyű testű (fél kg körüli) japántyúkkal van esély a sikeres csibekelésre.
Kedves Gazdi! Fontos kérdés, hogy a kutyus kapott-e védőoltásokat. Reméljük már két parvo, két kombinált oltáson és többszöri féreghajtáson túl van Kedvencük, hisz az alapimmunizálás, féreghajtás nagyon fontos dolog. A tünetek alapján kutyájának talán kennelköhögése van, amivel állatorvoshoz kell fordulni és azt kezelni kell a szövődmények elkerülése érdekében. Természetesen ez pénzbe kerül, érdeklődjön állatorvosánál az árak felől. Ha kutyájának kennelköhögése van, fontos tudnia, hogy ez ellen többféle védőoltás is forgalomban van Magyarországon. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet Csapata
Egy aranyhörcsögnek nem kell kövérnek lennie. Ha aggódik a súlya, alkata miatt, mutassa meg egy állatorvosnak! Érdeklődjön több állateledel-kereskedésben is, lehet, hogy van ennél sokkal jobb táp is. Olvassa el az alábbi cikkeket; egy aranyhörcsögnek nem csak magokra és tápkiegészítőkre van szüksége az egészséges fejlődéshez!
Az elálló pikkelyek hasvízkórra utalnak, ha a többi halon nem látsz tüneteket és nem viselkednek furán akkor szerencsére csak ez az egy hal kapta meg. Jól tetted hogy elkülönítetted. Mielőbbi gyógyszeres kezelést javaslok. A szemét megsérthette, de ez utalhat más betegségre is.