1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Bár nagyon részletes leírást adott, de sok lényeges adat hiányzik, ahhoz, hogy diagnosztizálni tudjam a kutyus panaszát. Kan vagy szuka-e a kutyus, tüzelt-e. Volt-e elváltozás a vizelet és a bélsara tekintetében, stb... A leírt panaszok lehetnek például álvemhesség miatt is... Több információra lenne szükség... Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Nem írta meg a kutya nemét ! Gyanakszom, hogy a jelenség a kezdeti dominancia egyik formája: az "ürülékkel jelölés". Amit tenni lehet: • szervi okok kizárása • fajnak megfelelő tartási körülmények biztosítása • ivartalanítás • falkán belüli rangsor beállítása • esetleges stressz megszüntetése • esetleges szeparációs félelem megszüntetése • esetleges kutya WC megszüntetése • helytelen szoktatás korrigálása • Homeopatiás kezelés • Fitoterápia A fogkrémes ötlet annyit ért, mint amennyi az ötletadó szakmai tudása volt.
Kedves Gazdi ! Sajnos nem tudom melyik az a három pont a testen ahol vakaródzik a kiskutya, a különféle oktanú bőrbetegségek esetében különbözik a vakaródzás helye és intenzitása. Az alacsony pajzsmirigy működésnek 9 hónaposan kicsi a valószínűsége , és ilyenkor egyéb tünetek is vannak, ha nyugodt akar lenni ez a kérdés egy vérvizsgálattal eldönthető. Első lépésben javasolnám az alapos otthoni fürdetést, nercolajas kölyök samponnal, ha erre sem szűnik a vakaródzás, akkor a bűzmirigyet kell megnézetni állatorvossal. Sajnos a Westieknek külön bőrgyógyászata van, kiemelten magas számban jelentkeznek bőrgyógyászati panaszokkal, gyakori hogy laborvizsgálatot kell igénybe vennünk az az oktan tisztázása érdekében. Feltételezem, hogy a bolhairtás, féreghajtás megtörtént. Amíg az oktan nem tisztázódik, házi koszt adása javasolt, a tápallergia kizárása érdekében. Dr.Kiss Gabriella
A bőrgyulladás egyik formája a "hot spot", valószínű. Forduljon állatorvoshoz, antibiotikum nélkül nem fog meggyógyulni.
Amennyiben nem próbálják szakszerűen kezelni a kutya félelmi tüneteit, - csak nagyon kevés javulás várható. A félelmi jelek megfigyelése, a tartási körülmények és a kutya adatainak ismeretét követően, a gazdival közösen megbeszélt lehetőségekkel jelentősen lehet a kutya félelmét csökkenteni. Erre ma már nagyon jó hatékonyságú tréning módszerek és alternatív-állatgyógyászati terápialehetőségek állnak rendelkezésre. Ajánlom figyelmébe a http://www.4tappancs.hu honlap referenciáit és a "félős kutyák" tréningprogramot.