1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Előfordulhat ritkán ciklustól eltérő rendellenes ivarzás. Ez esetben alapos kivizsgálás szükséges a hormonális és ivari működés esetleges rendelleneségeinek feltárására állatorvos segítségével.
Állatorvos látta már? Közvetlen a baleset után azonnal el kellett volna vinnie! Minél előbb keressen fel egy kollégát!
Ha nem kíván szaporulatot, akkor érdemes külön választani őket.
A legtöbb szót elsajátított papagáj, egy hullámos. Nálunk is van olyan 8 hónapos hím, amelyik 15-16 szót tud, ebből néhányat, például a köszönést, megfelelő időben alkalmazza is(éppen itt van a hátam mögött és a kanári trillázást gyakorolja). Vagyis a hangutánzó képességük egyedfüggő, de kiemelkedően jól beszélő madarak is kerülnek ki a fajtából. A sokat "gagyarászó", a többiektől félrehúzódó hím fiókákból kerülnek ki a legjobban "beszélő" papagájok. Ha fogékonyak hangutánzásra, akkor akár már a másfél-két hónapos szelíd madarat is meg lehet tanítani pár szóra.
Minden további nélkül.