1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A gyermekláncfű levele kiváló zöldeleség, tápértéke nagyobb a salátánál, káros nitráttartalma viszont sokkal alacsonyabb. Legyen vegyszer és más káros szennyeződésektől mentes. A zebrapintyeknek kis mennyiségben (1-2 levél), apróra vágva kell felkínálni.
A leírás alapján az a gyanúm, hogy a kutyájuknak egy epilepsziás jellegű rohama volt. A hirtelen keletkezés, a gyors lefolyás és a pár perc elteltével beálló tünetmentesség szinte csak erre az egy lehetőségre utalnak. Ha viszont ez így van, akkor szinte biztos, hogy előbb-utóbb lesz újabb roham is. Azt persze nem lehet megjósolni, hogy mikor. Lehet, hogy 1-2 napon belül, de lehet, hogy csak 1 hét, 1 hónap, fél év múlva. Vagy szerencsés esetben akár soha. Úgyhogy most semmi más tennivalójuk nincsen, mint figyelni a kutyát. Ha újabb 3-4 ilyen roham mutatkozna, mindenképpen fel kel keresni állatorvost, aki majd gondjaiba veszi.
A kannibalizmus nem jellemző macskákra. A vemhességet a 3. héttől lehet kitapintani. A macskák vemhessége átlagosan 60 napos. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Azonnal vigye állatorvoshoz, mielőtt túl késő nem lesz!
Kedves Márton Tímea! Hányás nagyon sok mindentől lehet, a legegyszerűbb ételallergiától kezdve súlyosabb betegségeken át bármi elképzelhető, ezért a kutyus korától függetlenül mindenféleképpen kivizsgálását javaslom. A 14 éves uszkár még nem olyan idős. Elképzelhető, hogy odafigyeléssel még pár szép évet együtt tudnak tölteni. Üdvözlettel: dr. Varga József