1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Komplex parazitaellenes kezelés javasolt Nyomelem,-ásványianyag pótlás szükséges Bizonytalan az oktan, ha nincs javulás, állatorvosnak meg kell mutatni
1./ 3-4 x 30- 60 perc / nap intenzív elfoglaltság biztosítása a kutyának 2./ benti alvó/pihenőhely kialakítása
Attól, hogy a múltban volt valamilyen bőrbetegsége, még nem azt jelenti, hogy ez ugyanaz a betegség. Egy bőrproblémának sokféle oka lehet, a külső élősködőtől, a gombán át, belső szervi, hormonális okok. Javasolnám hogy vigye el a legközelebbi kollégához és közösen derítsék ki az okot. Érdemes lenne az okot is kideríteni, nem csak a tünetet kezelni.
Csak akkor vállalkozzon a fióka felnevelésére, ha azt a szülei nem etetik! A papagájok kézzel nevelésére ma már igen jó összetételű, langyos vízzel (37-40C fok közt) hígítható tápok vannak. Ilyenek például a NutriBird, vagy a Kaytee termékek.