1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A tünetek hátterében hormonális probléma, de kontakt allergia is lehet. Legjobb lenne, ha felkeresnék az állatorvosukat.
1./ szigorú falkasorrend kialakítása 2./ az erős domináns megnyilvánulások és a "nemi vágy" - az két külön viselkedési forma 3./ az ivartalanítás követően 4-6 hónapra alakul át a hormonháztartás 4./ az ivartalanítás nem pótolja a két kutya szakszerű összeszoktatását 5./ ne engedjék, hogy az egyik kutya felugorjon a másikra, - ezen kívül még számtalan finom és árnyalt módját találhatja meg mind a két állat a hatalmi harc megnyilvánulásoknak (sorrendiség, játék- élelem- kényelem előjogok, csillapító szignálok vétele-adása, stb.)
Kedves Gazdi! Kutyájának adjon jó minőségű, nagytestű kutyának való, kölyök száraztápot, az adott prémium tápon feltüntetett mennyiségben (kornak, súlynak megfelelően). Ha megfelelő táppal eteti kutyáját, biztos vagyok benne, hogy minden rendben lesz, nem szükséges egyéb kiegészítés (tojás...). Ha mégis úgy érzi nincs minden rendben, forduljon állatorvosához , biztos segíteni fog. Üdvözlettel: Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet Csapata
Üdvözlöm! A háttérben számos ok állhat (pl gyulladás, könnycsatorna nem átjárható, stb). Javaslom, hogy vigye el a kutyát állatorvosához!
Sok minden. Én is kérdezhetek? Fiú vagy lány, mióta, mennyire stb? Sajnálom, de ilyen kérdésre nem adható egzakt válasz.