1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A hullámospapagáj hímek általában jól megférnek egymással, de az egyedeken viselkedése eltérő lehet az általános jellemzőktől.
A gyulladt fül vizsgálata (fülkenet vizsgálata), és az eredmény függvényében célzott antibiotikumos vagy gombaellenes szerrel történő kezelés javasolt, valamint a háttérok felderítése, így javaslom, keresse fel állatorvosát, hogy segíthessen.
A leírt tünetek a nehezített légzés típusos jelei. Ennek oka azonban sokféle lehet, leggyakrabban az, hogy a mellkasban valami oda nem való folyadék van. Ennél többet azonban alapos vizsgálat nélkül nem lehet mondani. Ha segíteni akar a cicán, ne halogassa az állatorvos felkeresését, akármennyire is nehéz az anyagi helyzete, mert lehet, hogy pár nap múlva már késő lesz, és nem tudnak rajta segíteni.
A kisebesedés és a nyálkás jelleg a bakteriális felülfertőzés jele, a kiváltó okra nem utal. Az étel- vagy egyéb allergia mellett számos egyéb oka lehet. Fertőtlenítse Betadine-oldattal naponta 2 alkalommal! Ha nem lát javulást 2-3 napon belül, keresse fel állatorvosát!
Addig, amíg a másik nőstény csak "anyáskodik" a kölykök felett, nincs baj. Ha azonban elhurcolja őket az anyjuk által választott helyről, az már problémát okozhat. Ezért jó lenne elkülöníteni az alomtól. Remélhetően hamarosan a saját utódaival lesz elfoglalva. A nőstényeket a kölykök elválasztásakor javaslom ivartalaníttatni.