1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A leírtak arra utalnak, hogy itt komolyabb betegség állhat a háttérben, de a ránézés, és a "gondolom" szintjén lévő találgatások itt nem elegendőek a baj okának kiderítéséhez. Csak egyet tudok ajánlani, mégpedig azt, hogy mielőbb keressenek egy olyan állatorvost (rendelőt), ahol nagyon alaposan megvizsgálják, összeszedik, hogy a leletek alapján milyen betegségek jöhetnek szóba, és ennek alapján elindulnak. Máshogy ez nem fog menni!
Kedves Emoca ! A leírása alapján egy lassan progrediáló betegségről lehet szó. A tünetek alapján szemészeti vagy központi idegrendszeri betegsége lehet a kutyusának, vagy egyszerre mindkettő. Az első lépésben mindenképpen egy szemészeti vizsgálatra van szükség , hogy a szem betegségét kizárja vagy megerősítse a szakember. A néhány percig tartó zavart tudatállapot, a bizarr mozgáskombinációval kísérve, fokális epilepsziás roham lehetőségét is felveti. A szemészeti-, ideggyógyászati- és vérlelet birtokában már könnyebb a diagnózisig eljutni. Üdvözlettel: dr Kiss Gabriella
Üdvözlöm! Az epulis egy összefoglaló elnevezés, ránézésre nem lehet megállapítani, hogy jó, vagy rosszindulatú-e, csak citológiai vagy szövettani vizsgálattal. Én is inkább azt javasolnám, hogy kerüljön eltávolításra, mert amennyiben rosszindulatú, vagy növekedésnek indul, később csak nehezebb lesz eltávolítani. Amennyiben az altatás előtti vizsgálatok (vérvizsgálat és esetleg kardiológiai vizsgálat) alapján a kutyája egészséges, úgy megfelelő altatási techinka mellett (inhalációs altatás, folyamatos monitorizálás) biztonságosan altatható az Ön kutyájánál még jóval idősebb állat is.
A probléma nem valószínű, hogy összefügg az oltással, úgyhogy feltétlen keresse fel az állatorvos kollegát!
A széklet minősége (állaga) jelentős mértékben függ a takarmány (eleség) minőségétől, beltartalmától, állagától. Fiatal állatok esetében, amikor az emésztőrendszer még nem alkalmas mindenféle eleség problémamentes feldolgozására, ez fokozottan igaz. Ha felveszik a kapcsolatot a kezelő állatorvossal, és megbeszélik az állat étrendjét, minden bizonnyal megoldást fognak találni a problémára.