1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A cica fülének a melegségét leginkább a vérbőség okozza, de ebben az esetben jóval pirosabbnak is kellene látszania. Ha ez nem így van, lehet, hogy csak így érzi, de valójában nincs semmi baja. Ha azonban nem tudja ezt eldönteni, nem marad más hátra, meg kell ismét mutatni az orvosának!
Üdvözlöm! A leírtak alapján az adott emlők a fájdalom és duzzanat hiányában is lehetnek gyulladtak, de elképzelhető, hogy a háttérben emlődaganat, vagy ciszta áll. Mindenképp javaslom majd az állatorvosuk felkeresését. Az álvemhesség az emlődaganatok kialakulásának "előszobája", így mindenképp alapos vizsgálatot, és a közeljövőben (a laktáció befejeztével) ivartalanítást javasolnék a későbbi nagyobb baj elkerülése végett.
Amiket felsorolt, teljesen megfelelőek a nyuszik számára. Esetleg még adhat nekik néha kevés almát, kevés szárított céklát (nem mindegyik nyuszi szereti), esetleg fejenként az 1 evőkanál zab mellé 3 evőkanál nyúltápot. A lényeg, hogy széna mindig nagy mennyiségben álljon a rendelkezésükre, és legyen elérhető számukra friss víz.
Mindenekelőtt ki kellene deríteni, hogy a "meleg érzékenység" szervi bajra (pl. szívbetegség - akár billentyű elégtelenség), vagy a némi túlsúlyra, mozgáshiányra vezethető-e vissza. Ezt leginkább egy alapos állatorvosi vizsgálattal lehetne kideríteni. Keressék fel állatorvosukat a panasszal.
Kedves Gazdi! A leírása alapján egyéb tünetek hiányában a diagnózis szempontjából csak feltételezésekre szorítkozhatok. A leírása alapján egy rendkívül okos, intelligens, aktív kutyáról van szó. Feltehetően hónapok óta rágja a farkáról a szőrt emiatt kerülhetett Önhöz. Feltételezem, hogy a napi foglalkozások alatt nincs farokrágás, csak a boxba zárás után. Az Ön által leírt tünetcsoportnak több oka lehet; ortopédiai, neurológia vagy pszichiátriai háttér. Egyéb információk hiányában először egy gerinc-röntgen elvégzése javasolt. Ennek negativitása esetén a pszichés problémák irányában kéne keresgélni. A keserű kenőcs alkalmazásáról lebeszélném. Ez nem megoldás, sem konverziós betegségek, sem neurológiai elváltozások esetén. Üdvözlettel: Kiss Gabriella