1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A kutya tünetei az ivarérettséggel függnek össze, kezdeti domináns viselkedés jelei. A teendők: - ivartalanítás - ember/kutya közös falkán belüli rangsor megváltoztatása - elkényeztetés és ´elemberesítés megszüntetése - következetesebb nevelés - engedelmességi gyakorlatok
Kedves Gazdi ! A leírása alapján, tipikus , a Labrador Retriverekre sokszor jellemző rohamtipus zajlott. Mivel az epilepszia betegség , adott esetben örökletes agyi fejlődési rendellenesség talaján alakul ki, azonnali kivizsglást és antiepileptikum beálllítást javaslok. Sajnálatosan rohamok még várhatók, ezért epileptológus szakember felkeresését ajánlom, aki nem csak a gyógyszert fogja felírni, hanem abban is segítséget fog nyújtani, hogy roham esetén mi az azonnali teendő. Dr Kiss Gabriella
Kedves Ildikó! Feltétlen vigye állatorvoshoz kedvencét! Ez lehet egy mandulagyulladás vagy akár valamilyen idegentest, csont a torokban.
Valóban nem túl jók a képek, de talán el kellene vinni kollégához, hogy szakember lása a teljes valóságot és úgy tán biztosabb diagnózishoz lehet jutni. Üdv
Kedves Tímea! A leveléből úgy tűnik, orvosi javaslat nélkül kap a kutyája valamilyen savlekötőt. Kérem mindenképpen keresse fel állatorvosát, és konzultáljon vele a lehetséges megoldásokról.