1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Fénykép alapján tudnék segíteni a teknős nemének megállapításában. Ez alapján csak idősebb teknősök nemét lehet megállapítani, a fiatalok nemét nem lehet biztosan megmondani. A haspáncél piros elszíneződése bakteriális fertőzés jele lehet, ezért állatorvoshoz kell vinni a teknőst.
Kedves Gazdi! A toll és a bőr laboratóriumi vizsgálata választ ad az okra és a kezelésre is! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Georgina! Jobb lenne a kutyát egy állatorvoshoz elvinni,aki szakszerűen eltávolíthatná a bennmaradt részeket és lefertőtleníthetné a csípés helyét.A kullancs a kutyát többek között a babéziózis és a Lyme-kór nevű betegségekkel is megfertőzheti,ezért ilyenkor ajánlatos a kutyát megfigyelni,hőmérsékletét naponta megmérni.A hőmérséklet emelkedése,bágyadtság,véres vizelet jelentkezése esetén azonnal állatorvoshoz kell fordulni!
Javasolom a legközelebbi kolléga meglátogatását, vele esetleg bőrkaparék, egyéb kiegészítő vizsgálatok kérését. Üdv
Kedves Salemmacs! Jó lenne tudni hogy egy egészséges fog estt-e ki valamilyen baleset miatt vagy egy beteg fog a fogmeder gyulladása vagy más ok miatt.Hogy teljes egészében kiesett,vagy egy része még bent maradt,hogy a helyén kialakult-e gyulladás vagy sem.Általában a fog kiesése után annak helyén az íny záródik és semmilyen beavatkozást nem igényel.Ha nem így történik és a fog helyén gyulladás alakul ki,akkor állatorvoshoz kell fordulni a cicával.