1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Az altatásnak megvannak a rizikói (érzékenyen reagál a szerre, vagy nehezen viseli a szervezet a beavatkozát) de ha nem javul az állapota akkor indokolt lehet a gerincfestés és a műtét is,de ezt az ellátó állatorvos tudja megítélni Műtét után nincs garancia semmire, de lehet hogy javulás csak ezzel érhető el
Az eset elég rosszul hangzik. Ha meg szeretné tudni az okot, akkor diagnosztikai kórboncolást javasolnék.
A kamillateás mosogatás egyszerűbb kötőhártyagyulladásra hasznos lehet (bár van egy kis szárító hatása), ha azonban erre nem javul, akkor antibiotikumos szemcseppre lesz szükség, úgyhogy feltétlen vigye a cicákat állatorvoshoz...
- A kutya egyrészt azért rág, mert unatkozik, és nincsennek a szellemi és fizikai igényei kielégítve. Napi 3 x 1 óra játék, futás, szimatolás, labdázás, biciklizés után kevés kutya kezd el rágni valamit. Másrészt mert a játékai, rongyai, fadarabjai unalmasak és íztelenek. Próbáljon letenni a teraszra egy bikacsököt vagy egy kutyák részére forgalmazott velős csontot és írja meg, hogy melyiket választotta a kutya ! - Léteznek az ön elgondolásának megfelelő spray készítmények, de sok esetben a csípős paprikás bedörzsölés is eredményre vezet.