1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Tímea! Miként magánlevelezésünkben írtam, ha a világosabb "gyöngyös-tarka" madár szárnyának fonákja is egységes színezetű, akkor mindketten biztosan hímek(a szürke, vadszínű madárka esetén ez nem lehet kétséges "első ránézésre" sem). A madarakat csak akkor engedje ki, ha már megszelídültek annyira, hogy kergetés, megfogás nélkül visszaterelhetők a ketrecükbe. Ha annyira félnek, mint leírta, akkor előbb a kalit rácsába kellene fűzni a fürtöskölest és ha már innen bátran elveszik, akkor kínálni kézből.
Javaslom hogy egy virágpermetezővel permetezzen vizet szét a balkonon,ennek párolgása hűsíti a levegőt.He extrém meleg lenne,akkor akár a hörcsögöt is le lehet permetezni.
A bőrgombásodás fertőző lehet, de szoros kontaktus kell az átvitelhez. A kerítésen keresztül ne tud fertőzni.
A kutyák általában 4-6 hónapos korukra szobatisztává nevelhetők, - tehát nincs semmi elkésve, inkább az Ön türelmetlensége hátráltatja a dolgok menetét. Az alom/kutyapelenka dolgot én nem eröltetném tovább, ellenben a gyakori kivitelt inkább. Az kutya saját illatmintájával is kinti természetes környezetben próbálkozzon és naponta 5-7 alkalommal vigye ki, füves, más kutyák által kevésbé látogatott területre. Póráz nélküli szabad játékot, evést/ivást követően előbb-utóbb eredményt fog elérni. A szobatisztaságra szoktatás szabályait egy külön e-mailben tudom elküldeni, ha ír nekem.
Kedves Vicus! A leírtak leginkább az epilepszia tüneteire hasonlítanak. Francia bulldogoknál azonban előfordulhat más probléma is (légcsőszűkület). Ha máskor is találkozna ezekkel a tünetekkel, vegye fel videóra, ezt megmutathatja állatorvosának, aki ezzel megfelelő támponthoz juthat a probléma természetét illetően. Az epilesziát általában addig nem kell kezelni, amíg a rohamok gyakorisága nem növekszik havi 1-nél magasabbra, mivel gyógyszerei károsthatják az állat máját/veséjét, és az alkalmankénti rohamok állata életminőségét nem rontják jelentősen. Üdvözlettel: a Rákosigeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata